Zamyšlení na Nový rok

Vždycky jsem byla toho názoru, že aby nastala ve světě změna, je potřeba bojovat. Je potřeba jít proti zaběhnutému systému. Ovšem v poslední době si uvědomuji, že to nemá zas tak velký smysl, který jsem tomu dříve přikládala. 

Byla jsem proti FARMACEUTICKÝM FIRMÁM, proti LÉKŮM. Bylo mi přímo proti srsti vědomí, že tyto firmy vyrábí "léky" převážně kvůli zisku než kvůli léčbě člověka. Vedlejší účinky jejich pilulek je také zarážející. Ano, odsuzovala jsem tyto firmy ve velkém. Ale problém není v těchto firmách, ale v lidech. I když vědí nebo alespoň tuší, že prášky mají vedlejší účinky, že jim pomůžou jen na chviličku, tak i přesto léky užívají. Téměř nikoho nezajímá, že každá nemoc něco znamená a na něco poukazuje. Jenže to by lidé museli v sobě něco změnit a do toho se jim podvědomě nechce. Spolknutí pilulky je jednoduší a rychlejší. Dokud lidé budou stále vyhledávat léky od farmaceutických firem, nemá smysl bojovat proti těmto firmám. Kdo chce najít jiné řešení, najde ho..


Byla jsem proti OČKOVÁNÍ. Kdyby to bylo v mé moci, zrušila bych povinné očkování. Ovšem jak zjišťuji, spousta maminek (a hlavně tatínků!) by se zbláznila. Stále v očkování vidí záchranu snad proti všemu. Jsou i takové maminky, které sice jsou proti očkování, ale strach odporovat buď doktorům nebo svému muži, jim nedovolí vyjádřit svůj názor a stát si za ním (i já byla taková). Ohledně očkování mám tolik informací, že tento čin mi přijde naprosto zvrácený. Jenže tyto informace má asi jen někdo - ten, kdo hledá a poslouchá svou intuici. Kdo má znát veškeré informace o očkování, doví se je. Kdo hledá, najde. Opět nemá smysl bojovat proti vpichování všelijakých látek do našich dětí, neboť stále je dost lidí pro. Kdo chce najít nějaké jiné řešení, najde ho..


Byla jsem proti JEZENÍ MASA. Jeden čas jsem opravdu odmítala pozřít jediný kousíček jakéhokoliv masa. Měla jsem k tomu několik důvodů. Později, když jsem pochopila, že mé děti maso opravdu chtějí, usoudila jsem, že nemá cenu jim ho odpírat, ale stála jsem si za tím, aby to bylo maso kvalitní, nejlépe domácí. Nechtěla jsem podporovat celý ten průmysl "na výrobu masa". Nemá asi smysl vykládat v jakých podmínkách zvířata žijí, co všechno se s nimi dělá. Koho to zajímá, začně pátrat sám. Nemá smysl dělat různé demostrace proti týrání zvířat, neboť stále je tu dost lidí, kteří maso chtějí a kterým je jedno, z jakého zdroje to je, hlavně, že je to maso. Kdo chce najít jiné řešení, najde ho..


Byla jsem proti POLITICE. Přesněji proti stávající situaci na politické scéně. Odsuzovala jsem politiky, kteří jsou u moci. Snažila jsem se poslední rok zapojit do tohoto dění a něco s tím udělat. Ovšem lid ukázal, že stále chce ty samé politky, že stále chce ty samé podmínky stále dokola. Někteří si stěžují na daný systém, ale k volbám odmítají chodit nebo hážou prázdné obálky do urny. Nezajímají se o jiné strany, varianty. Pochopila jsem, že v nepořádku není politka.. Náš lid stále chce podmínky, ve kterých je. Kdyby to nechtěl, je vše jinak. Opravdu mě mrzí, že je tak málo lidí, co by se zajímalo o jiné možnosti. Dokonce i v ezoterických kruzích vládne názor, že s politikou nechtějí mít nic společného, odmítají do toho dávat energii.
Tímto vším chci říct, že až nyní jsem pochopila pravdu, kterou jsem kdysi četla: nemá smysl bojovat proti firmám, průmyslu, systému. Každý má možnost volby, každý má svobodnou vůli, každý má svou karmu.. Někteří půjdou jinou cestou, jiní zase odlišnou.. některým dnešní doba vyhovuje do puntíku, někteří se snaží žít odlišně. Každý by měl jednat v souladu se svou duší jak nejlépe umí. Ke každému se dostanou ty správné informace, které potřebuje. Vše je jen o nás. A každý potřebujeme něco jiného, jiné zkušenosti..


Došla jsem do fáze, kdy jsem se vzdala "boje" za lepší život pro všechny (i když asi bych těžko dokázala něco obrovského) a zaměřila se převážně sama na sebe. Jediné co můžeme udělat, je inspirovat ostatní svým stylem života. Ovšem jak jsem již naznačila, ne pro každého tato cesta je. Nikdy nevíte, co ostatní duše potřebují zažít a pocítit. Proto přátelé žijte hlavně dle svého svědomí, zaměřte se převážně na sebe a svůj vývoj. Kdo se bude chtít k vám připojit, připojí se. Kdo chce znát veškeré informace, najde je sám, duše mu napoví..

Nelly B.