Detoxikace - Ostropestřec mariánský

Začal nový rok a já jsem cítila, že mé tělo by potřebovalo očistu, zbavit se toxinů způsobené převážně přemírou cukru. Jelikož mám doma velké množství semen ostropestřce mariánského, byla volba jasná, jaký druh detoxikace zvolím.

Ostropestřec je silný antioxidant, který je schopen regenerovat a očišťovat játra. Tento lidský orgán má mimo jiné za úkol bojovat proti infekcím, které se dostaly do krevního oběhu a vylučování toxinů. Játra k životu potřebujeme, bez dobře fungujícího orgánu se nedá žít. Nejzávažnější zdravotní komplikací je jejich selhání. Proto je dobré je jednou za čas pročištit.

Jak jsem již už psala, já si vybrala semena ostropestřce, která mají v sobě účinou látku silymarin. A co všechno léči?

  • zvyšuje vylučování žluči
  • zbavuje tělo toxinů
  • léči infekční mononukleózu
  • posiluje imunitní systím
  • léčí záněty žlučníku
  • snižuje růst rakovinných buněk prsu
  • vhodný na křečové žíly
  • vhodný na nízký tlak krve a na závratě způsobené nízkým tlakem
  • léči nemoci cév

.. a mnoho dalšího. Používá se pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků (ostropestřec je nazýván "bylinou pijaků"). Je skvělým pomocníkem po chemoterapii nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu. Zbavuje také naše tělo běžných chemických přidatných látek z potravin, které našim játrům při vysokém množství jednoznačně škodí.

Nejúčinější metoda, jak tuto bylinku zpracovat, je rozkousat co nejdůkladněji přímo semena v puse. Neměly by se drtit s ničím kovovým a drtit je v dřeveném hmoždíři je opravdu nadlidský úkol spojený s neuvěřitelnou trpělivosti (mám vyzkoušené). Dají se koupit už rozemleté směsi, ale někteří bylinkáři uvádějí, že účinnost látky je o podstatně menší, než když rozžvýkáte samotná semena. 

Zahájila jsem tedy detoxikační plán (uvedu na konci článku) a na podporu jsem si namíchala Bachovy květové esence - Plané jablko, které je skvělé na očistu všeho druhu; Vlašský ořech, který mé tělo připraví na změny, které ho čekají; Hořec podzimní, abych se nenechala odradit nějakými neúspěchami v mé očistě těla a Zeměžluč na to, abych dokázala říct "ne" sladkému, jsem totiž milovnice sladkého, ale tentokrát jsem se rozhodla pro razantní krok a to, vyřadit bílý cukr ze svého života. A to chce opravdu velkou psychickou podporu, alespoň v mém případě.

Nyní mám za sebou dvoutýdenní detoxikaci a změny nějaké pociťuji. Začalo pravidelné ranní vylučování, což jsem dříve nikdy neměla. Také moje závratě způsobené nízkým tlakem odezněly. Mívala jsem dny, kdy jsem měla stavy na omdlení. To jsem již dva týdny nezažila.

I účinky esecí jsou znát brzy, převážně Hořce, který se projevil i v jiných oblastech mého života. Když se vše neděje, jak bych chtěla a nastanou nějaké pro mě nečekané změny a zvraty, jsem více v klidu a přesvědčená, že se to přeci jen nějak vyřeší. V pocitech zoufalství nezůstávám tak dlouho, jako dřív. A odolávat sladkému se mi zatím také daří.

Zde je popis detoxikační kůry s ostropestřcem mariánským: 

PRŮBĚH JATERNÍ REGENERACE

0 až 2 týdny - Startuje detoxikace a regenerace jater - 4 lžičky denně
V úvodu ostropestřecové kúry dochází k pozvolnému nastartování detoxikačních procesů ve vašich játrech, rovněž sledujeme pozitivní vlivy na trávicí soustavu. Drobné částečky ostropestřce, které jsme přijali do těla, začínají očišťovat stěny střev, provádějí jejich "peeling" tak, jak to známe u zkrášlovacích procesů aplikovaných na tělo zvenčí. Játra začínají odbourávat nahromaděný tuk, vylučování se zpravidelní. Tak jako při každé detoxikační kůře, můžeme pozorovat příznaky, jako je zvýšení plynatosti nebo změny ve vylučování. Jedná se však o přechodné stadium, jímž nám tělo sděluje, že se začíná zbavovat nežádoucích látek, které se v něm do té doby úspěšně hromadily. Na začátku kůry (cca prvních 10 dní) je třeba dávku zdvojnásobit, abychom v játrech spustili intenzivní regenerační procesy..

3 až 4 týdny - Harmonizace trávení a příliv energie - 2 lžičky denně
Začínáte na sobě již znatelněji pozorovat blahodárné vlivy ozdravné kůry. Pozorujete pozvolný příliv energie, ústup malátnosti, bolestí hlavy, migrén a podrážděnosti.Tělo se již zbavilo (a dále se zbavuje) části toxických látek nahromaděných v játrech a stejně tak tukové tkáně. Ustupují i záněty a zmírňují se příznaky alergií, protože čistší trávicí soustava už dokáže lépe vstřebávat potřebné živiny.

6 týdnů - Pokles cholesterolu a viditelné změny

V tomto období jaterní kůry lze již pozitivní výsledky vidět i na výsledcích krevních testů. Blahodárné účinky ostropestřce se projeví jednak poklesem hodnot LDL cholesterolu, ale i hodnot dalších škodlivých látek, které vám v krvi naměřili před začátkem kůry. Změny, kterými prochází váš organismus, nezůstanou nepovšimnuty nejen vámi, ale všimne si jich i vaše okolí, neboť vaše tvář i oči budou v tomto období vypadat zdravější a zářivější.

8 až 9 týdnů - Regenerace v plném proudu 

Dokonalé vstřebávání živin. Detoxikace a obnova buněk jater probíhá na plné obrátky. Významně tomu nahrává i fakt, že trávicí i vylučovací soustava jsou již v této době zbaveny velké části nežádoucích látek, které před začátkem kůry zabraňovaly dokonalému vstřebávání živin a látek prospěšných pro organismus.Je umocněno i subjektivní vnímání pozitivních změn, kterými vaše tělo v tomto období prochází. Pociťujete příliv energie, pozitivní změny nálady i vzhledu.

12 a více týdnů - Zdravá játra, testy v pořádku, redukce hmotnosti 

Blahopřeji vám, protože jste se díky svému odhodlání a vůli dopracovali ke zdravějším játrům. Přitom to nebylo nijak náročné. Vaše játra se zbavila tuku, detoxikovala se a proběhla v nich regenerace buněk jaterní membrány. Rovněž jste si během kůry ostropestřcem pročistili trávení i vylučování, díky čemuž přijímáte do organismu mnohem více živin a látek potřebných pro plnohodnotný chod organismu. Vaše krevní testy jsou aktuálně v normě a podařilo se vám dosáhnout sníženou hladinu cholesterolu. Sekundárně se vám podařilo zbavit tuku nejen vaše játra, ale zbavili jste se i části vnitřního tuku, jelikož konzumování ostropestřce má po zapití vodou v žaludku určitý objem i nutriční hodnotu. 


Mezi jednotlivými kůrami ostropestřcem se doporučuje udělat přestávku 2 až 4 týdny. Bylina se nedoporučuje těhotným a lidem s vysokým tlakem.