Chvilková rezignace v seberozvoji

Rok 2018

Bude to již osmý rok, kdy jsem prošla kurzem Bachovy květové esence. Vždy mě zajímaly a doslova fascinovaly byliny, zároveň mě uchvátila práce s energiemi a nechala se zasvětit do Reiki, ovšem narážela jsem u ostatních na to, že jsem jim nedokázala plně vysvětlit fungování energií. Lidi chtěli mít něco hmatatelného. Z toho důvodu mě nadchly Bachovy esence, neboť je to spojení bylin, energie a lidé mají v ruce něco hmotného.

První rok byl pro mě zkušební, míchala jsem esence komukoliv, kdo chtěl a to bez nároku na nějaké peníze. Pravda je, že v té době jsem se nedokázala správně ocenit a vybírání si peněz za léčení mi přišlo nefér. Jenže veškeré své volné večery jsem trávila řešením problémů druhých a já si uvědomila, že je potřeba také přijímat a ne jen dávat.
Esence jsem samozřejmě užívala i já. Účinnost těchto kapiček na mě zapůsobila velkým dojmem. Můj život se pomalu odprošťoval od různých strachů a bloků. Ale jak už to bývá, Vesmír nás vždy zkouší, zda jsme schopni si stát za svým novým vnitřním posunem. Do mého života přišlo těžké období plné deprese a nechuti jakkoliv se dál rozvíjet. Zavrhla jsem Bachovy esence s myšlenkou, že stejně jsem si vše vsugerovala a odmítla je užívat. Dlouhou dobu jsem je přehlížela, a i když jsem věděla, že v různých etapách života by mi mohly pomoci, ze vzdoru jsem je stejně neužívala. Nechtěla jsem být stále ta, co všechno chápe. Nechtěla jsem být stále ta uvědomělá. Chtěla jsem se zlobit, křičet, utápět se v sebelítosti.


Vesmír však nade mnou drží ochrannou ruku a vždy mě popostrčí tím správným směrem. Po roce, kdy jsem zavrhla esence, jsem se opět vrátila k těmto zázračným kapičkám. Vrátily mě zpátky k mému vnitřnímu klidu a díky tomu jsem byla schopna ovládat lépe své emoce. S Bachovými esencemi začalo být vše snažší. Rozhodně nejsou všelékem a nevyřeší za vás to, co musíte nakonec pochopit a procítit vy sami, ale dokážou vás vyvést z temnoty. Jak budete dál pokračovat, je už jen a jen na vás.

Může přijít období, kdy budete cítit rezignaci stejně jako já, ale zkuste se nevzdávat. Vždy je tu šance vstát z popela jako fénix.

Bachovy esence mohou být dobrým odrazovým můstkem pro další váš rozvoj k tomu, aby jste vzali svůj život do svých rukou a našli vnitřní sílu a pochopení. Nezapomínejte na svou duši. Vždyť proto jsme tu, abychom ji dál rozvíjeli.