Vyléčená kopřivka bachovými esencemi - aneb co dokáže tchýně

Bylo krásné letní ráno a já se probudila se svědivou kůží na rukou. Všude jsem měla červené pupínky a bylo to přímo nesnesitelné. Nedokázala jsem si vysvětlit, z jakého důvodu se objevily. Začala jsem se mazat konopnou mastí, ale moc nepomáhala. Dělala jsem si studené zábaly, které zabíraly na chvíli, ale ne a ne vyléčit kůži. Po týdnu utrpení, kdy jsem nemyslela na nic jiného než na nejmožnější způsoby, jak si poškrábat postižená svědivá místa, jsem se rozhodla, že spolknu prášek proti alergii Zyrtec, i když se to ve mně příčilo. Další týden jsem čekala a nic se nedělo. Začala jsem tedy pátrat, cože to vlastně na té kůži mám a dozvěděla jsem se, že trpím kopřivkou. Příběhy na internetu, kde lidé popisovali, že kopřivkou trpí i několik let, mě dost vyděsily. Neměla jsem sebemenší chuť ukazovat se s podrážděnou a zarudlou kůži na veřejnosti takhle dlouho a zvlášť v létě.

Jsem příznivcem toho názoru, že většina nemocí je způsobená nějakým psychickým problémem - nezpracovanou emocí, kterou v sobě zadržujeme, ovšem tělo to vidí jinak. 

Opět jsem sedla k internetu a hledala, co vlastně mi ta moje "nemoc" chce říct a dozvěděla jsem se toto: Kopřivka a její význam: něco nás svědí a pálí, co už nechce být potlačováno. Cítíme silnou vnitřní agresivitu, kterou se bojíme vyventilovat a raději ji dusíme v sobě. Je spojena s přehnanými až extrémními reakcemi ohledně nějaké situace. Vnitřní nenávist.

Po přečtení významu kopřivky jsem si uvědomila, že má vnitřní potlačovaná nenávist vůči mé tchýni vybublala na povrch v podobě nepříjemných pupínku. Své pocity jsem v té době opravdu nedokázala ukočírovat, cokoliv jsem dělala, tak jsem byla zaměstnaná myšlenkami naprosté nechuti, opovržení a hněvu k manželově mamince. Měla jsem chuť ji odstěhovat hodně daleko, nejlépe na druhý konec světadílu a nikdy ji už nevidět.

Když jsem si toto uvědomila, tak mě napadlo, namíchat si bachovy esence - přesněji Cesmínu ostrolistou, která je určená na pocit nenávisti. Během dvou hodin pupínky začaly značně ustupovat, svědění už bylo snesitelnější a druhý den bylo po problému. Má nenávist vůči tchýni se také zmírnila postupem času, i když žádné velké kamarádky se z nás nestaly. V souvislosti s ní se mi ještě otevřel jeden minulý život, který vysvětlil určité vzorce chování. V poklidu a v přátelské náladě jsme spolu začaly komunikovat až po rozvodu s jejím synem. Životní cesty jsou opravdu zajímavé.