Opět s Esterkou

Jedna z meditací, která je v Pokračovacím kurzu regresních terapií od Ester Davidové, se jmenuje Terapie vnitřního muže, ženy a dítěte a jejich léčení. A já se již dříve rozhodla prozkoumat tyto své vnitřní energie. Až po delší době se dostávám k sepsání svých zážitků.


Nahrávku jsem si musela pustit na třikrát, dvakrát jsem u ni usnula. Až napotřetí se mi podařilo lépe naladit. Přiznám se, že tentokrát jsem neměla tak barvité obrazy jako jindy, ale dojmy a pocity stály za to.


Při léčení svého vnitřního muže jsem spatřila snědého krásného mladého muže s tmavými vlasy. Vyzařoval z něho však chlad a odtažitost. Byl bez naplnění. Díky vedení Ester na nahrávce, jsem mohla procházet vzpomínky, kde byl můj vnitřní muž zraněn. Bylo toho hodně - jeho akčnost a cílevědomost byla zabita v dětství neustálém schazováním od nevlastního otce, který mě kritizoval a snažil se dokázat, jak jsem neschopná a nic neumím udělat pořádně. Ten můj krásný vnitřní muž přestal cítit sebedůvěru a podporu v jeho schopnosti. Už si nevěřil a díky tomu jsem i já byla neprůbojná a zakřiknutá.


Zajímavé také bylo, že právě můj vnitřní muž převzal vnitřní chlad od mojí mamky. Ukázalo se mi, že mamka po vztahovém nezdaru s mým vlastním otcem, se uzavřela a citově ochladla, byla zraněná. Můj vnitřní muž její uzavřenost velice dobře vnímal a tuto bolest převzal i na sebe.


Nicméně když Ester vedla mého vnitřního muže k uzdravení, náhle měl už úsměv na tváři a byl plný odhodlání, tolik toužil a stále touží vybudovat kousek ráje na Zemi. Mít pozemek a na něm tvořit místo, kde by on i ostatní mohli čerpat energii, kde by se dalo nádherně žít. Začal věřit ve vlastní sílu.


Nyní mě čekalo léčení s vnitřní ženou a já jsem byla zvědavá, v jaké podobě se objeví. Nepřišla žádná Bohyně či Afrodita, ale přiskákala ke mně hotová Divoženka s rozevlátými vlasy, potrhanou sukní a s okouzlujícím úsměvem na tváři. Cítla se tak svobodná. Její problém však byl, že byla bázlivá a měla v sobě strach, který ji nedovoloval se projevit. S pomocí nahrávky jsem odhalila, že příčinou jejího strachu bylo zesměšňování na základní škole, a když šla ještě dál, uvědomila si, jak hodně ji chyběla otcova ochrana a podpora. Náhradní otec v ní vyvolával strach. Vybavily se mi jeho zlostné a výhružné oči. A přitom tahle Divoženka chtěla jen vnášet radost a lásku do ostatních lidí pomocí své bláznivosti. Chtěla být napořád ztřeštěná, divoká, svobodná a milující.. Ukázalo se toho ještě hodně, nicméně k terapii Vnitřního dítěte jsem se již nedostala, protože jsem potřebovala rozdýchat a vstřebat zatím to, co jsem viděla. Každopádně jsem pochopila, co mám opravdu ve svém životě dělat a odhalily se všemožné příčiny mých neduh.


Vřele doporučuji Esterčiny kurzy, které jsou online a můžete si je tak pouštět kdykoliv se vám zachce. Nikdy není na škodu poodhalit kus své duše.

Odkza na Esterku: https://esterdavidova.com/zakladni-kurz-regresnich.../