Jak vnímám jednotlivé esence

Co to jsou vůbec Bachovy květové esence? Jedná se o výtažky rostlin, které jsou rozděleny do 38 lahviček. Každá z rostlin svou vibrací působí na nějaký náš vnitřní negativní postoj, který nás trápí. Svými vibracemi nám pomáhají najít vnitřní sílu, která dokáže nahradit naše stíny za pozitivní přesvědčení. Esence působí na takové emoce, jako je např. strach, úzkost, deprese, agresivita, vyčerpanost, atd. a následně tyto emoce přemění na odvahu, radost, sílu, energii...

Většina z nás si z minulosti neseme nezpracované strachy a bolesti, které jsme utrpěli a blokujeme si s nimi radostnější život. Esence způsobují, že jsme schopnější lépe čelit nežádoucím vlivům a pomalu je nechat vyprchávat z našeho vnitřního světa. 

Tyto esence vás nemají utlumit podobně jako antidepresiva, naopak vás budou podporovat v pozitivním přesvědčení, že vše se dá zvládnout s elánem a energií. Budou podporovat vaše sebevědomí, které z nějakého důvodu nevyužíváte.

Naše problémy nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku, ale s esencemi nejsme již tolik utopeni v prožitcích, které nám nedělají dobře a získáme tak nadhled, díky kterému zvládneme běžné situacím s větší lehkostí. Změnou našeho vnitřního postoje nebudeme v budoucnu k sobě přitahovat takové problémy jako doposud. 

Esence nemají žádné vedlejší účinky a nejsou návykové. Lze je užívat samostatně nebo v kombinaci s lékařskou nebo jinou léčbou. Působení je velmi jemné a mohou je užívat všichni lidé, zvířata, mimo jiné i těhotné a kojící ženy.

Historie

Tuto přírodní léčbu objevil počátkem 20. století anglický lékař Edward Bach, který se nespokojil s běžnou medicínskou léčbou, a proto hledal jiné alternativní metody. Když mu zemřela první žena po pěti letech manželství, zkolaboval vinou vnitřního krvácení a musel se podrobit vážné operaci. Lékaři mu dávali jen malou naději na přežití, pouze pár měsíců. Bach ovšem cítil, že jeho poslání není ještě zakončeno a odmítl se smířit s vlastní smrtí. Chtěl pomáhat trpícím lidem a léčit je pomocí přírody. Tato myšlenka mu pomohla k uzdravení a brzy se opět oženil.

Nějaký čas připravoval homeopatické očkovací látky, ale nebyl s tím plně spokojen, i když ho ostatní lékaři za to uznávali.

Začal si všímat, že u každého pacienta se objevují různé reakce na stejnou nemoc a stejný způsob určité nemoci vyvolává u každého člověka odlišné reakce. Uvědomil si, že je potřeba léčit psychiku pacienta, nikoliv samotnou nemoc. Začal objevovat souvislosti mezi duševní náladou a nemocí.

Pozorování lidí, jejich projevů a chování, ho vedlo k tomu, že hledal rostliny, které by svými energetickými vibracemi odpovídaly lidským náladám a dokázaly tyto stavy korigovat. Věřil, že pokud člověk odstraní ze své duše špatné postoje, přiblíží se svému vnitřnímu štěstí a tím bude snadnější uzdravit i nemocné tělo.

Nalezl 38 rostlin, které odpovídaly určité emoci a vlastnosti člověka. Z nich vyrobil esence a rozdělil do 7 skupin - na strach, nejistotu, nedostatečný zájem o přítomnost a okolí, osamělost, na podléhání cizím vlivům a myšlenkám, zoufalost a skleslost, přílišnou starostlivost o druhé.

V rostlinách viděl sílu, kterou příroda poskytla lidem, aby žili v harmonii se sebou samým i svým okolím. Esence se při léčbě pacientů ukázaly jako velmi efektivní a Bach jim plně zasvětil svůj život. Přál si, aby tato metoda léčení byla jednoduchá a dostupná pro všechny bez rozdílu. 


Jak míchám esence

Jak bylo již zmíněno, esence jsou rozděleny do 38 lahviček podle jednotlivých rostlin - emocí. Podle potřeby nakapu několik kapek z několika jednotlivých esencí (max. 5 druhů) do jedné prázdné 30 ml skleněné lahvičky s kapátkem, doplním vodou a trochou alkoholu (aby se nekazila voda). A to je celé kouzlo, nicméně velmi účinné. Každá z našich emocí má svou vlastní vibraci a právě na ty kapičky působí.

Jak se esence užívají

Do skleničky s tekutinou nakapete 4 kapky a pomalu popíjíte 4x denně (během dne si dáte čtyři šálky pití se čtyřmi kapičkami - každý den). Dodržováním stanovených dávek si zajistíte působení účinků mnohem rychleji, než když si budete kapat jen občas.

Pokud během dne vypijete jednu pet lahev s pitím, můžete si do ni nakapat 16 kapek najednou.

Esence snesou jakoukoliv tekutinu - alkohol i nealko, teplé i studené.

Můžou se užívat i samostatně nakapáním pod jazyk, ovšem je lepší je dávat do nápoje.

Je lhostejno jaké množství tekutiny vypijete s kapičkami (můžou se nakapat do lahve s pitím nebo jen do malého šálku).

Můžou se pít v jakoukoli hodinu - není určená přesná hodina užívání. Nemusí být ani pravidelný interval.

Upozornění

Nemíchám esence pro vaše známé, aniž bych byla s nimi přímo v kontaktu. Ukázalo se, že namíchaná lahvička pro známé třeba jako dárek, jen ležela nevyužitá někde na polici anebo neměla takový účinek, jaký se očekával. Každý musí chtít sám na sobě pracovat a sám vynaložit úsilí začít řešit svou psychiku.

Vytvořte si webové stránky zdarma!