Umění říct "ne" - Bachovky

Sandra se ve svém životě potýkala s tím, že ji ostatní často kritizovali a využívali. Neuměla druhým říct jasné NE a nezvládala si stanovit hranice, za které ostatní nesmí. Často se tak musela potýkat s využíváním a dělání věcí, které ji v konečné fázi nebyly prospěšné, ale pro ostatní ano. Měla v sobě pocit, že prostě musí být ta hodná a že si nemůže dovolit být ani trochu tvrdá. I když na první pohled působila jako milá a zároveň sebevědomá žena, její sebevědomí bylo dost nalomeno kritikou jejích předešlých partnerů. Snadno se nechala ovlivnit jejich názory, i když vnitřně s nimi nesouhlasila. Přála si být jistější, ovšem z nějakého důvodu se jí nedařilo toho dosáhnout.

Vybraly jsme pro ni čtyři esence: První byla Zeměžluč, která ji měla pomoci k tomu, aby druhé dokázala jasně odmítnout, pokud to tak cítí. Další esencí byla Skotská sosna, která měla minimalizovat pocit viny, když už by zvládla říci jasné NE. Třetí esence v její lahvičce byl Modřín na podporu sebevědomí a poslední esence byla Vlašský ořech, aby se nenechala ovlivňovat názory jiných lidí. Zde je Sandry recenze po užívání esencí:

"Bachovy esence jsem začala užívat začátkem září, byla jsem upozorněna, abych si kapala kapičky opravdu pravidelně. I když jsem ten typ, co se rychle pro něco nadchne a za chvíli nadšení opadá, tak tentokrát jsem chtěla konečně už nějakou změnu ve svém životě a kapičky užívala poctivě podle návodu.

První týden jsem nic extra nepociťovala, stále jsem měla problém odmítat prosby ostatních. Přesto jsem cítila jakousi vnitřní změnu, kterou jsem ještě neuměla popsat. Po 14 dnech užívání jsem začala na sobě pozorovat, že začínám být bez emocí. Že je mi všechno jedno. Jako kdybych najednou byla víc lhostejná a chladná. Nejdříve mě to vyděsilo a říkala si, co to se mnou proboha esence dělají. Později jsem si ale uvědomila, že v tomto stavu se mi mnohem lépe daří říkat ostatním, že nesouhlasím s tím, co po mě chtějí. Najednou mi nedělalo problém říct kamarádce, že ji nebudu pořád všechno zařizovat. Postupně mizel pocit viny a pocit, že prostě musím být ta hodná za každou cenu. Díky tomu z mého života odpadlo spousta starostí. Najednou jsem měla prostor řešit hlavně sama sebe a ne všechny okolo.

Když jsem kapičky po měsíci dobrala, nechtěla jsem namíchat další lahvičku, necítila jsem to tak. Byla jsem zvědavá, jestli vliv kapiček zůstane, i když si je nebudu kapat. Vše zůstalo. Přestala jsem být tolik citlivá na kritiku. Už víc zvládám mířenou kritiku na mě odpálit tam, kam patří. Uvědomila jsem si, že ten, kdo kritizuje, je víc zakomplexovanější než já. Negativní slova ostatních jsem si přestala brát tolik k srdci. Problémy, které jsem řešila několik let, začaly najednou mizet po jednom měsíci užívání Bachových esencí. A chlad, který jsem ze začátku pociťovala, se také postupně vytratil, opět cítím emoce, ale ten pocit, že prostě něco musím, se dost zmírnil. Čeká mě ještě dost práce na sobě, ale toto vnímám jako opravdu velký úspěch."

Vytvořte si webové stránky zdarma!