Bachovky - výjimečný příběh

Někdy se může stát, že se člověk po užívání Bachových květových esencí necítí úplně nejlépe. Něco se v něm probudí a vyděsí se natolik, že si kapičky přestane kapat. O jeden takový případ bych se s vámi chtěla podělit s dovolením své klienty, která si však nepřála udat své jméno. Její příběh je tak výjimečný, že jsem ji dala i výjimečné jméno - Atiye.

Atiye se mi jednoho dne ozvala s prosbou, zda bych jí namíchala esenci Cesmínu. Na nic jsem se jí nevyptávala. Pokud klient ví, co chce, nechávám volbu esencí na něm. Někdy navrhnu, zda přeci jen nechce rozebrat svůj problém, abychom opravdu vybrali správné esence. Nicméně u Atiye jsem neměla potřebu se vyptávat a poslala jsem ji kapičky podle jejího přání.

Po pár dnech mi přišla od ní zpráva, že kapičky mají účinek, nicméně že se u ní objevila vyrážka na hrudníku, jakýsi ekzém a ptala se, zda to může souviset s bachovkami.

Odpověděla jsem jí, že tyto zdravotní potíže jsou možné tehdy, pokud v sobě něco dlouhodobě potlačujeme a teď díky kapičkám něco leze ven. Ekzém poukazuje na nějaký vnitřní vztek, který raději potlačujeme, než abychom ho dali jasně najevo. Esence Cesmína tyto stavy vytahuje navenek. Doporučila jsem ji na týden vynechat Bachovky, aby zjistila, zda se ekzém projevil po kapičkách nebo zda je po něčem jiném.


Atiye mi potvrdila, že v sobě má vážně hodně potlačeného vzteku, který je ve stavu odjištěného granátu. Navíc vyrážka ji vytvořila zvláštní obrazec uprostřed hrudníku a tak kde je srdce, tak se objevil prázdný prostor ve tvaru kruhu, zbytek těla osypaný. Trochu ji to připomnělo dráhu obalu srdce z čínské medicíny. Zároveň se ptala, zda vyrážka časem zmizí, když bude i nadále kapat kapičky.

Má odpověď zněla:
"Atiye, u každého je to dost individuální, těžko říct, jak budou pokračovat tvé stavy, když budeš dál užívat Cesmínu. Osobně si myslím, že tě to povede právě k tomu totálnímu výbuchu, kterého se bojíš. Ovšem možná bouchneš jednou, dvakrát, třikrát, ale pak to přejde.. nechám to na tvém zvážení, zda kapičky dál brát nebo ne.. já jsem toho názoru, že když už něco vyleze na povrch, tak by se to mělo řešit.. viz tvá vyrážka.. symbolika vyrážky může být jakákoliv (tvar) a určitě není náhoda, že ti padlo na mysli, že by to mohlo připomínat obal srdce z čínské medicíny.. zkus poslouchat svou intuici.. myslím, že je čas pořešit ten potlačený vztek a zkusila bych ti doporučit dál pokračovat v kapání bachovek.. ale opravdu se rozhodni podle svých pocitů.. abys je zas nekapala přes odpor.."

O tři dny později mi přišla tato zpráva od ní:
"Ahoj Nelly. Tak se stalo, co si naznačovala. Vrcholem byl kolaps. Trochu mě to vyděsilo, ale naštěstí asi nic závažného. Už se z něj zotavuju. Jsem ještě pořád extrémně unavená, ale spadlo ze mně něco velkého. Cítím se čím dál volněji. Dál pokračuju s kapkami. Hodně mi chutnají a úplně se těším na další dávku. Je mi po nich čím dál líp. Musím říct, že jsem to potřebovala jako sůl."

Po dalších pár dnech mě Atiye opět kontaktovala a prosila,zda bych ji tentokrát namíchala esenci Skotskou sosnu, která je na pocit viny. Chtěla tuto esenci užívat na střídačku s již namíchanou Cesmínou. Požadované kapičky jsem ji zaslala a poprosila, ať mi dá pak vědět, co s ní dělají.

Zhruba po týdnu mi napsala:
"Ahoj Nelly. Píšu jak jsem ti slíbila. Poslední kapičky mi pomalu a jemně otevírají prostor, který jsem měla léta zavřený a mi se hluboce ulevuje. V kombinaci s Cesmínou mě zbavuje nenávisti, která to celé držela v šachu. Fakt musím říct, že tyhle konkrétní kapky byly trefa do černého. Myslím že je budu brát dýl, protože jde o chronicky a zažraný problém."

Intuitivně si Atiye vybrala ještě další dvě esence - Topol (na strach) a Snědek (na trauma z minulosti). Probíraly jsme spolu ještě její další problémy a musím říct, že Atiye se celou dobu řídila svou intuicí a já se snažila do toho nezasahovat. Byla jsem nadšená z toho, jak ji spousta věcí dochází a jak si postupně přichází na příčiny svých problémů.

Její další zpráva mě opravdu zahřála u srdíčka:
"Nelly, musím ti říct neuvěřitelnou věc. Celý život bych nikdy dobrovolně nepořádala nějakou veřejnou akci, a už vůbec bych ji nemoderovala.....Právě jsem spustila kampaň ve které vystupují veřejně, online, jako mentor .... A vůbec se nebojím, že to pokazím. Ty tvoje kapky jsou fenomenální!!"
S Bachovkami můžete prožívat různé etapy svých stavů. Atiye mi popsala další své rozpoložení:

"Ahoj Nelly. Musím říct, že Snědek je pro mě těžký kalibr, který vytahuje hluboko uložené nezahojené rány. Po vypití sklenice s 5 kapkami jsem se dostala do stavu živého traumatu. Citově psychicky i mentálně jsem prožívala směs tlaku, pokoření, zatracení, vyloučení, nenávisti ... A já nevím co ještě. Pak jsem usnula asi na hodinu. Totálně jsem propotila sebe a peřinu. Úplně nejvíc jsem se potila v oblasti srdce. Když jsem se probudila, bylo mi tak dobře jako už 8 let ne. Další sklenice s kapkami působila dost podobně, ale už ne tak silně. Dneska zkouším kombinaci Snědek a cesmína. Uvidíme co to udělá."

Tímto příkladem chci poukázat na to, že někdy je potřeba si prožít to špatné, aby přišla úleva. Vše záleží na naší odvaze a ochotě.

Poslední věc, kterou mi Atiye napsala:
"Taky mi nebyly reakce nejdříve vhod, ale vím, že to tak prostě je, když trefíš do něčeho chronického, tak se to nejdřív celé probudí ve vší velikosti aby se to dalo rozebrat a zrušit. Proto jsem to vydržela. Já to ještě nakonec podpořila konstelací a je to fuč."